Jedwabno

– odrestaurowany dwór pod Toruniem z 4-hektarową działką

Rzadko zdarza się oferta nieruchomości którą posiada olbrzymi potencjał biznesowy. Ta niewątpliwie do takich należy. Zapraszam do zapoznania się z ofertą odrestaurowanego dworu z końca XVIII wieku położonego na 4-hektarowej działce. Obecnie jest tam prowadzony kameralny dom seniora, natomiast duża powierzchnia oraz układ pomieszczeń dają duże możliwości aranżacyjne dla różnego rodzaju biznesów.

Główne atuty dworku pod Toruniem

Ogromny potencjał biznesowy:

– Dom weselny

– Klinika rehabilitacyjna

– Hotel

– Agroturystyka (z możliwością specjalizacji np. w przetworach i nalewkach)

– Wynajem domków na drzewie (przykład: https://matterport.com/discover/space/xwwpd5uSw2B)

– Ośrodek terapii uzależnień

Dla zainteresowanych przedstawię biznesplan na tą nieruchomość na ośrodek terapii uzależnień ze średnim ROI rzędu 30%. Nie uwzględnia on dotacji, a istnieją duże możliwości pozyskania środków na taką działalność.

Lokalizacja

– zaledwie 5 km od granicy Torunia, 13 km od wpisanej na listę UNESCO toruńskiej Starówki

– 6 km do węzła autostrady A1 w Lubiczu

– nieopodal stadnina koni oraz hodowla alpak

– atrakcyjna turystycznie dolina Drwęcy, oferująca możliwości spływów kajakowych oraz połowów w czystych wodach

– biegnący przez Jedwabno szlak rowerowy

– w zasięgu kilkunastu minut autem jeziora: Józefowo, Kamionki czy Okonin

Przestrzeń

Dwór ma powierzchnię 585 m2 i posiada trzy kondygnacje, wliczając poddasze użytkowe. Jest on wzniesiony w stylu klasycystycznym nakryty dwuspadowym dachem.

Dwór posiada:

– 12 pokoi

– 3 kuchnie

– 4 łazienki

– Pracownia artystyczna

– Spiżarnia

– 2-stanowiskowy garaż

– Pomieszczenia gospodarcze

– Piwnica o dodatkowej powierzchni 74m2

Okazyjna cena

Cena za cały kompleks wynosi 2,9 mln zł.

W przeliczeniu na metr samej działki wychodzi nam niecałe 74 zł/m2 działki (dwór i domek gratis 🙂 )

Alternatywnie licząc cenę metra nieruchomości (dwór z domkiem, czyli 640m2), daje nam to 4 530zł/m2, co jest bardzo atrakcyjną ceną, biorąc pod uwagę, iż ciężko byłoby w tej cenie cokolwiek kupić. Tu mamy piękny dwór, którego wartość w czasie będzie tylko rosnąć, stanowiąc poza możliwością aktywnego zarabiania, także bezpieczna lokatę kapitału (i 4 hektary pięknej działki gratis 🙂 )

Korzyści podatkowe

Cała nieruchomość – zarówno budynek jak i grunt – dzięki zapisowi w rejestrze zabytków są zwolnione z podatku od nieruchomości. Zapis ten umożliwia również otrzymanie dotacji na zabytki oraz eliminuje ryzyko objęcia potencjalnym podatkiem katastralnym.

Jeśli prowadzimy działalność lub jesteśmy na etacie, nabywając tą nieruchomość w ramach ulgi Pałacyk + można odpisać od podatku dochodowego 50% poniesionych kosztów remontu przeprowadzonego pod okiem konserwatora zabytków. Nie ma górnej granicy, także jeśli np. na remont wydamy pół miliona, możemy obniżyć podatek o 250 tys.

Rzuty

W pobliżu dworu właściciele wybudowali całoroczny piętrowy domek o powierzchni użytkowej 55 m2. Dom jest konstrukcji drewnianej zasilany pompą ciepła. Na działce można wybudować kolejne obiekty lekkiej architektury.

Na polanie za dworem znajduje się instalacja fotowoltaiczna nowej generacji o mocy 9 KW, która zasila oba obiekty w praktycznie darmowy prąd. Przy nieznacznym jej zwiększeniu, możliwe jest założenie drugiej pompy ciepła do ogrzewania dworu. Obecnie dwór jest ogrzewany przez wysokiej klasy dwufunkcyjny piec olejowy marki Viessman. Może być jednakże alternatywnie ogrzewany drewnem ponieważ posiada także 3 kominki, co w dzisiejszych czasach ma niebagatelne znaczenie.

Działkę o powierzchni 3,9 ha w znacznej części zajmuje baśniowy park. Wśród drzewostanu dominują dęby, jesiony, robinie, brzozy, klony i wiązy; jest również kilkanaście orzechów włoskich oraz leszczyny. Przez działkę przebiega strumień, w jednym miejscu tworząc niewielki staw. Za nim znajduje się duży, urodzajny sad z ponad 100 drzewami owocowymi takimi jak grusze, wiśnie, czereśnie, jabłonie, w tym także dawne, staropolskie odmiany jak kosztela. W pobliżu znajduje się również warzywnik. Całość prowadzona jest przez właścicielkę w wersji eko, bez żadnych nawozów. Polana za dworem jest działką rolną, co też daje ciekawe możliwości pod kątem wykorzystania różnych dotacji.

Idealnie nadaje się na rozstawienie np. namiotów weselnych, kort tenisowy, czy postawienie kolejnych lekkich obiektów. Otaczający teren daje duże możliwości wykorzystania jako miejsce odpoczynku i relaksu dla podopiecznych, prowadzenia dodatkowych zajęć, np. jogi / fitnessu na świeżym powietrzu, medytacji, fotografii, ogrodnictwa, czy warsztatów slow life.

dworek front
atuty dworu

Zadzwoń i umów się na spotkanie, żeby poznać magię tego miejsca oraz omówić jakie daje możliwości!

www.varsoinvest.com/poland